Про заклад



Історія створення закладу
Обицька восьмирічна школа збудована і вступила в дію в 1983 році.
 З  1989р.  по 2013р.  – Обицька ЗОШ  І-ІІ ступенів.
З  2007р.  по даний час – Обицький НВК
В старих актах село Обич згадується під назвою Обуч,  що походить ймовірно від слів «обучати», «обученіє».
В 1368 році князем Костянтином Івановичем Острожським засновано Обицький Свято-Миколаївський монастир, при якому була церковно-приходська школа.
До 1914 року в селі було Двокласне церковно-приходське училище, яке потім стало чотирикласною школою. Навчальними мовами була руська і церковнослов’янська, вчили читати псалми. Коли ця школа була побудована, даних нема, але з оповідань діда Федора Проньчука, який помер 1939 року у віці 99 років, виходило, що будували її тоді, коли він був ще малим хлопцем. Можна припускати, що стара школа була збудована між 1845 і 1850 роками.
З 1929 року в селі функціонувала шестирічна школа, в якій навчання велося виключно польською мовою. За розмову українською мовою карали. В школі навчалась лише п’ята – шоста дитина села. В школі була палочна дисципліна, навчання платне. Школу відвідували діти сіл Жолобки, Забара, Залісці і Обич. Навчали дітей два вчителі. Про продовження навчання не могло бути і мови, потрібні були великі гроші. А тому ні один виходець із села не здобув не то вищої, але й середньої освіти. 80 % селян були малописьменні і неписьменні.
В 1940 році в Обичі був організований колгосп імені Чапаєва і зразу ж відкрита семирічна школа, в якій діти навчались безплатно на своїй рідній мові. В школі працювало 6 вчителів. Недовго прийшлось обичанам мирно будувати своє життя. Почалась війна, школу закрили. Приміщення школи під час війни було зруйноване. З 1 вересня1944 року навчання відновили, та уроки проводились по хатах до повної відбудови приміщення школи.

1 вересня 1983 року відбулося урочисте відкриття Обицької восьмирічної школи, яка неодноразово змінювала свою назву. На сьгоднішній день це Обицький навчально-виховний комплекс « загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»  



Матеріально-технічна база
   У навчальному закладі оформлені 10 кабінетів, обладнано комбіновану майстерню на 19 робочих місць. Майстерня забезпечена матеріалами і інструментами для виконання програми з трудового навчання. Документація  майстерні ведеться згідно нормативних  документів.
Наявна спортивна зала,  яка обладнана  гімнастичними   драбинками, навісною  перекладиною,  інвентарем для спортивних ігор (сітка волейбольна, м’ячі волейбольні , баскетбольні, футбольні, стіл тенісний )
         Є спортивний майданчик,  оснащений нестандартним тренажерним приладдям,  до якого входять:  різнорівневі перекладини, бруси,   гімнастична драбина. Усі споруди пофарбовані і відповідають санітарно-гігієнічним вимогам.  На майданчику розміщено:  яма для стрибків у довжину, нестандартне футбольне поле, волейбольна площадка,  площадка для проведення загальнорозвиваючих вправ.         
      У навчальному закладі працює їдальня, розрахована на 40 посадочних місць. Харчоблок відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Харчоблок обладнано 2 електроплитами, 1 холодильником, 3 ваннами для миття посуду та іншим обладнання стелажами для зберігання посуду, миючими засобами тощо.
 Внутрішні вбиральні відповідають санітарно – гігієнічним вимогам. У навчальному закладі створено умови для безперешкодного доступу до закладу дітей з обмеженими можливостями.

    При центральному вході у навчальний заклад є пандус, пристосований для дітей з обмеженими можливостями.



Мережа класів у 2017 – 2018 н.р

№ п/п
Класи
Кількість учнів
1.
1
9
2.
2
7
3.
3
10
4.
4
8
5.
5
8
6.
6
9
7.
7
9
8.
8
7
9.
9
8


Різновікову дошкільну групу відвідує 19 дітей.

Немає коментарів:

Дописати коментар